TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
V Wystawa Modułowych Makiet Kolejowych "Kolej w miniaturze" - Łapy 201
_DATE_FORMAT_LC
W  sobotę 27 i niedzielę 28 maja będzie okazja aby zoabczyć makiety modułowe w wielkości TT podczas piątej edycji ogólnoposlkiej wystawy "Kolej w miniaturze".
Zobaczyć będzie można dwie makiety w wielkości TT oraz jedną w H0. Jedna makieta będzie prezentować kolej w epoce IV, czyli w latach 70-80. Ruch będzie zgodny z zasadami opracowanymi przez FREMO - stosowanym przez sTTandard, a więc zgodnie z rozkładem jazdy, oraz dokumentacją stosowaną w ruchu pociągów. Druga makieta grupy z Pomorza będzie prezentować swobodne podejście do epok modelarskich i zasad organizacji ruchu.  Makiety będą udostępnione w sobotę w godzinach 10.00 - 18.00 oraz w niedzielę w godzinach 9.00 - 13.00. Wystawa odbywać się będzie w hali sportowej ZSM w Łapach przy ulicy Sikorskiego 68. Wstęp  wolny. Przy okazji bedą też dostępne atrakcje związane z koleją w skali 1:1.
 
 
 
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda i warsztaty modelarskie w maju
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc również 14 maja w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING
 
Bezpośrednio po zakońćzeniu giełdy w godzinach pomiędzy 14.00 a 18.00 odbędą się warsztaty modelarskie. Będzie to doskonała okazja do pracy przy waloryzacji modeli czy budowie modułów, a także do zapoznania się z doświadczeniami i wiedzą innych modelarzy.
 
Tematem jutrzejszych warsztatów będzie waloryzacja modeli - nanoszenie typowych śladów użytkowania, jakie można zauważyć na taborze kolejowym. Warto zabrać swoje modele. Będzie to okazja aby nabrały bardziej realistycznego wyglądu. 
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Stalowe Szlaki 2/2017
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się kolejny numer Stalowych Szlaków - numer 2/2017. Tematem numeru są początki trakcji spalinowej na polskich kolejach w odniesieniu do lokomotyw spalinowych małej mocy, służących do pracy manewrowej.
tej tematyce poswięcony jest artykuł Zbigniewa Tucholskiego opisujący służbę lokomotywy Deutz Lr-398 w Wojsku Polskim. Natomiast Krzysztof Zintel zamieścił przegląd lokomotyw spalinowych jakie produkowano w Polsce przed II wojną światową i jakie znalazły się na naszych kolejach po zakońćzeniu wojny. Z trakcją spalinową wiąże się też materiał o kasacji autobusów szynowych typu SPA-66 wyprodukowanych przez Kolzam w Raciborzu i znanych jako seria SN81. Znacznie korzystniejsze informacje dotyczą trakcji elektrycznej za sprawą remontu lokomotywy EP05-23 przez  PKP Intercity oraz o powrocie na szlak lokomotywy ET40-52. 

Interesujacy jest artykuł jest poświęcony katastrofom kolejowym na liniach górskich na liniach leżących we wschodniej częsci polskich gór. W numerze znajduje się również szereg ciekawych informacji dotyczących imprez dla osób interesujących się koleją oraz wiadomości związanych z działalnością stowarzyszeń.
 
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Życzenia Wielkanocne
_DATE_FORMAT_LC

 


Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Happy Easter
Frohe Ostern
Joyeuses Pâques
Veselé Velikonoce!
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
Radostné veľkonočné sviatky!
Великодніми святами!
Честито Въскресение Христово!
С праздником Пасхи!
 

                        - TTClub.pl
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda i warsztaty modelarskie w kwietniu
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc również 9 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING
 
Bezpośrednio po zakońćzeniu giełdy w godzinach pomiędzy 14.00 a 18.00 odbędą się warsztaty modelarskie. Organizatorzy nie narzucają konkretnego tematu, każdy zainteresowany może przybyć ze swoim modelem. Będzie to doskonała okazja do pracy przy waloryzacji modeli czy budowie modułów, a także do zapoznania się z doświadczeniami i wiedzą innych modelarzy.

 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 1 - 5 _PN_OF 70
26 Lipca 2017
roda
Imieniny obchodz:
Anna, Bartolomea,
Grayna, Mirosawa
Do koca roku zostao 159 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUEST_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!