TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
Stalowe Szlaki 2/2017
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się kolejny numer Stalowych Szlaków - numer 2/2017. Tematem numeru są początki trakcji spalinowej na polskich kolejach w odniesieniu do lokomotyw spalinowych małej mocy, służących do pracy manewrowej.
tej tematyce poswięcony jest artykuł Zbigniewa Tucholskiego opisujący służbę lokomotywy Deutz Lr-398 w Wojsku Polskim. Natomiast Krzysztof Zintel zamieścił przegląd lokomotyw spalinowych jakie produkowano w Polsce przed II wojną światową i jakie znalazły się na naszych kolejach po zakońćzeniu wojny. Z trakcją spalinową wiąże się też materiał o kasacji autobusów szynowych typu SPA-66 wyprodukowanych przez Kolzam w Raciborzu i znanych jako seria SN81. Znacznie korzystniejsze informacje dotyczą trakcji elektrycznej za sprawą remontu lokomotywy EP05-23 przez  PKP Intercity oraz o powrocie na szlak lokomotywy ET40-52. 

Interesujacy jest artykuł jest poświęcony katastrofom kolejowym na liniach górskich na liniach leżących we wschodniej częsci polskich gór. W numerze znajduje się również szereg ciekawych informacji dotyczących imprez dla osób interesujących się koleją oraz wiadomości związanych z działalnością stowarzyszeń.
 
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Życzenia Wielkanocne
_DATE_FORMAT_LC

 


Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Happy Easter
Frohe Ostern
Joyeuses Pâques
Veselé Velikonoce!
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
Radostné veľkonočné sviatky!
Великодніми святами!
Честито Въскресение Христово!
С праздником Пасхи!
 

                        - TTClub.pl
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda i warsztaty modelarskie w kwietniu
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc również 9 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING
 
Bezpośrednio po zakońćzeniu giełdy w godzinach pomiędzy 14.00 a 18.00 odbędą się warsztaty modelarskie. Organizatorzy nie narzucają konkretnego tematu, każdy zainteresowany może przybyć ze swoim modelem. Będzie to doskonała okazja do pracy przy waloryzacji modeli czy budowie modułów, a także do zapoznania się z doświadczeniami i wiedzą innych modelarzy.

 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda w marcu
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc również 12 marca w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


 


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Stalowe Szlaki 1/2017
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się kolejny numer Stalowych Szlaków - numer 1/2017. Tym razem czasospismo skupiło się na mniej popularnym taborze technicznym, jaki jest niezbędny na kolei. Najważniejszym materiałem w tym numerze jest artykuł Zbigniewa Tucholskiego o żurawiach kolejowych produkowanych przez węgierską firmę Rába typu PZ-45 głównie dla kolei Związku Radzieckiego, ale również dla kolei węgierskich.
Jeden taki żuraw został zakupiony na potrzeby PKP. Dla osób interesujących się modelarstwem w wielkości TT może być to interesujący ratykuł. Model tego żurawia produkowała bowiem przez kilka lat firma Peresvet.
Kolejny większy artykuł jest poświęcony zepołom trakcyjnym serii EW58 (typ 3We). Seria ta budowana na podstawie zapotrzebowania Warszawskiego Węzła Kolejowego miała zastąpić starsze i przeznaczone do wycofania z ruchu serie wysokoperonowych zespołów trakcyjnych. Jednak skończyło się na wykonaniu 28 jednostek wysłanych na linię Szybkiej Kolei w Trójmiescie. Gdzie przysparzały sporo problemów w eksploatacji. Ich kasacje zaczeły się już w końcu lat 80. a więc po mniej więcej dziesięciu latach służby. W numerze znajduje się również szereg ciekawych informacji dotyczących mprez dla osób interesujących się koleją oraz wiadomości związanych z działalnością stowarzyszeń.
 
 
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 11 - 15 _PN_OF 78
18 Listopada 2017
Sobota
Imieniny obchodz:
Aniela, Cieszymys,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do koca roku zostao 44 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUESTS_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!