TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
Centralna Grupa TT
_DATE_FORMAT_LC
Szerzej o prezentacji makiety modułowej w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa), która odbyła się w dniach 17 oraz 18 września 2016 roku będziemy pisać w najbliższym czasie.

Efektem dwudniowej imprezy i dyskusji uczestników jest pomysł powołania wzorem kolegów ze Śląska czy Pomorza grupy (obecnie funkcjonującej jako Centralna Grupa TT), która będzie ze sobą współpracować, organizować spotkania dla zainteresowanych związane z
wspólna budowa modułów, malowaniem czy waloryzacją taboru. Być może będzie też organizować małe, niskobudżetowe pokazy swoich modułów.
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w części forumowej TT Clubu, dostępnej dla zalogowanych użytkowników naszego serwisu.
Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do tej inicjatywy, którzy posiadają lub budują moduły zgodne z wytycznymi sTTandardu zapraszamy!
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda modelarska w październiku
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc 9 października w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


 


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Makieta modułowa w Warszawie
_DATE_FORMAT_LC
Już w najbliższy weekend w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa) przy ulicy Towarowej 3 odbędzie się pokaz makiety kolejowej w wielkości TT.
Makieta będzie dostępna w sobotę 17 września w godzinach 12.00 - 18.00, oraz w niedzielę 18 września w godzinach 10.00 - 16.00.
Makieta będzie dostępna w ramach zwiedzania ekspozycji Stacji Muzeum z biletami wstępu:
bilet normalny 12 złotych, ulgowy 6 złotych, dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.
Makieta udostępniona będzie w Sali Lustrzanej, gdzie odbywają się giełdy modelarskie.
Makieta zbudowana z kilkudziesięciu modułów będzie mierzyć blisko 50 metrów.
Na terenie Stacji Muzeum będzie mieć swoje stoisko importer Tiliga - firma AMC. Będzie prezentować i sprzedawać modele w wielkości TT a szczególnie te w malowaniach PKP i innych polskich przewoźników.
Jest to pierwsza prezentacja makiety modułowej w wielkości TT w Warszawie,
Przebieg imprezy będziemy na bieżąco prezentować na naszej stronie.
Niezależnie od tego warto się wybrać do Stacji Muzeum, aby zobaczyć makietę.Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Stalowe Szlaki 3/2016
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się właśnie numer 3/2016 Stalowych Szlaków. Najważniejszym artykułem w tym numerze jest opis akumulatorowej lokomotywy manewrowej wyprodukowanej przez niemiecką firmę AEG w 1928 roku. Lokomotywa ta przez 67 lat pełniła służbę w cukrowni "Witaszyce". Po jej zakończeniu znalazła się w zbiorach Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. PSMK doprowadziło do odbudowy lokomotywy. W tej chwili aby była w pełni użyteczna brakuje tylko akumulatorów.
W artykule zamieszczono wyskalowane schematy lokomotywy. Może ktoś się pokusi o model w wielkości TT?
Kolejny interesujący artykuł opisuje pociągi jakie na zamówienie niemieckiego biura organizującego wycieczki dla pasjonatów kolei uruchomiła Żnińska Kolej Powiatowa. Na tej kolei odbyło się w maju opisywane w bieżącym numerze II Międzynarodowe Spotkanie Kolei Wąskotorowych.
W kolejnym z materiałów opublikowanych przez Stalowe Szlaki zostały zaprezentowane pociągi specjalne, jakie uruchomiono z okazji XXIII Parady Parowozów w Wolsztynie w 2016 roku.
Równie ciekawie przedstawiono składy w postaci lokomotywy i najczęściej wagonu piętrowego Goerlitz88, jakie kursowały na Ostbahnie w okolicach Krzyża.

Z kolei w części dotyczącej działalności organizacji pozarządowych można przeczytać jak stowarzyszenie "Bana" przywraca ruch na kolei wąskotorowej ze Środy Śląskiej do Zaniemyśla.

Więcej o najnowszym numerze
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda modelarska we wrześniu
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc również 11 września w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Giełdy modelarskie w Stacji Muzeum odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca przez cały rok - Stacja Muzeum, ulica Towarowa 3.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 16 - 20 _PN_OF 70
26 Lipca 2017
roda
Imieniny obchodz:
Anna, Bartolomea,
Grayna, Mirosawa
Do koca roku zostao 159 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUEST_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!