TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
Stalowe Szlaki 4/2016
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się numer 4/2016 Stalowych Szlaków. Najważniejszym artykułem w tym numerze jest opis lokalnej linii wąskotorowej łączącej Strumień ze stacją kolejową w Chybiu. Kolej wąskotorowa o typowym dla monarchii austriackiej rozstawie 760mm funkcjonowała krótko w latach 1911-28. Dzisiaj warto sobie przypomnieć o istnieniu tej krótkiej bo koło pięciokilometrowej linii, która w tamtych czasach miała ułatwić dotarcie na stację kolejową w Chybiu.
Koleje wąskotorowe są też bohaterami innych materiałów opublikowanych w tym numerze. Dwa teksty opisują koleje wąskotorowe na Helu. Koleje na półwyspie powstały na potrzeby wojska. Obecnie sieć nie jest tak rozbudowana jak dawniej. Niemniej cześć dawnej sieci w dalszym ciągu jest użytkowana przez wojsko. W ostatnim czasie na kolei należącej do wojska pojawiły się nowe lokomotywy i wagony. W ramach działalności Muzeum Obrony Wybrzeża razem w odziałem MOW czyli Muzeum Kolei Helskich funkcjonuje natomiast inna część kolei dawnego rejonu umocnionego na Helu, która zapewnia dojazd pomiędzy placówkami muzealnymi. W aktualnym numerze można również znaleźć opisy imprez kolejowych zorganizowanych w Zagłębiu Dąbrowskim oraz na Dolnym Śląsku.
 
 
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda modelarska w listopadzie
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc 13 listopada w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


 


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Makieta modułowa w Stacji Muzeum
_DATE_FORMAT_LC
Minął już ponad miesiąc od pokazu makiety modułowej w wielkości TT, jaki odbył się w Warszawie, w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa). Warto jednak przypomnieć sobie makietę i jej pokaz w sali lustrzanej dawnego Dworca Głównego. Tak więc kolej w skali 1:120 zawitała w miejsce związane od bardzo dawna z koleją.
Był to też pierwszy raz, gdy makieta modułowa w TT, zgodna z wytycznymi sTTandardu, była prezentowana w Warszawie. Wcześniej można było ją oglądać w Radomiu, Mińsku Mazowieckim i innych miejscach w Polsce, nigdy wcześniej natomiast w Warszawie. Od tego pokazu możemy też jak już mówić o grupie modelarzy współdziałających jako Centralna Grupa TT. Pisaliśmy o tym niedawno na naszej stronie.

Więcej w artykule.
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Centralna Grupa TT
_DATE_FORMAT_LC
Szerzej o prezentacji makiety modułowej w Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa), która odbyła się w dniach 17 oraz 18 września 2016 roku będziemy pisać w najbliższym czasie.

Efektem dwudniowej imprezy i dyskusji uczestników jest pomysł powołania wzorem kolegów ze Śląska czy Pomorza grupy (obecnie funkcjonującej jako Centralna Grupa TT), która będzie ze sobą współpracować, organizować spotkania dla zainteresowanych związane z
wspólna budowa modułów, malowaniem czy waloryzacją taboru. Być może będzie też organizować małe, niskobudżetowe pokazy swoich modułów.
Dyskusja na ten temat prowadzona jest w części forumowej TT Clubu, dostępnej dla zalogowanych użytkowników naszego serwisu.
Wszystkich zainteresowanych przyłączeniem się do tej inicjatywy, którzy posiadają lub budują moduły zgodne z wytycznymi sTTandardu zapraszamy!
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Giełda modelarska w październiku
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc 9 października w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, przy ulicy Towarowej 3, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


 


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 21 - 25 _PN_OF 78
18 Listopada 2017
Sobota
Imieniny obchodz:
Aniela, Cieszymys,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do koca roku zostao 44 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUEST_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!