TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
Czerwcowa giełda w Warszawie
_DATE_FORMAT_LC
Po przerwie związanej z przekształceniem Muzeum Kolejnictwa w placówkę kultury, 12 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Giełdy modelarskie w Stacji Muzeum będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca przez cały rok w dotychczasowym miejscu. Stacja Muzeum ulica Towarowa 3.
Równocześnie z giełdą muzeum organizuje również kiermasz książki kolejowej. Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Dzień dziecka w wielkości TT
_DATE_FORMAT_LC

Klikaj, by czytać dalejZbliża się 1 czerwca.
Dla modelarzy kilkuletni maluch przy makiecie może oznaczać zdemolowanie dzieła będącego owocem wielu godzin pracy lub zniszczenia cennych modeli lokomotyw czy wagonów. Być może wybawieniem od kłopotów może być oferta firmy SIKU, która zauważyła również wielkość TT w swojej ofercie. Zabawki te mogą zaspokoić zapotrzebowanie bardzo młodego modelarza, a nawet posłużyć potem jako podstawa do wykorzystania ich po pewnej przebudowanie na makiecie wraz z typowymi dla TT modelami. Na stronach TT Clubu opisaliśmy zabawki kolejowe zbliżone do wielkości TT.
Drugą propozycją w TT oferowaną przez SIKU jest model tramwaju (SIKU art. 1615). Jest to ciekawa oferta dla dla kilkuletniego miłośnika pojazdów szynowych, ale również jest to chyba jedyny współczesny, niskopodłogowy tramwaj zbliżony do wielkości TT. Tramwaje również opisaliśmy w artykule prezentując pierwowzór oraz model.


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Nowy numer Stalowych Szlaków 1/2016
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się właśnie numer 1/2016 Stalowych Szlaków. Najciekawszym artykułem jest historia wagonu motorowego MBxc1-42.
Kolejny interesujący artykuł związany jest z historią lokomotyw parowych serii Ty23 i ich powojenną służbą w rejonach przeładunkowych w pobliżu wschodniej granicy. Artykuł poświęcony jest kotłom pochodzącym z tej serii parowozów jakie wykorzystano w
rozmrażalni rudy w Żurawicy. Ponadto jest też bieżące informacje dotyczące kolei wąskotorowych oraz normalnotorowych.

Czytaj cały artykuł.Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
PIKO - platforma do transportu kontenerów Lgs579
_DATE_FORMAT_LC
PIKO znane w Polsce od wielu lat z produkcji modeli w wielkości H0 od kilku lat produkuje również modele w wielkości TT. Obecnie katalog tego producenta w TT to już kilkadziesiąt pozycji. Dotychczas TT Club testował modele lokomotyw serii 151, ES 64 U2 „Taurus”, ER20 „Herkules” oraz zespół trakcyjny ICE3. Warto wobec tego przyjrzeć się wagonom, jakie oferuje w TT ten producent. Na razie oferta wagonów w jest skromna. W tym roku w katalogu pojawił się wagon zbiornikowy do transportu cementu. Od kilku lat PIKO oferuje także platformę do transportu kontenerów serii Lgs579. Ten wagon stał się obiektem naszego testu.

Pełny tekst artykułu
Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Lokomotywy w nowościach Tilliga na jesień 2015 roku
_DATE_FORMAT_LC
Koniec wakacji zbiegł się w czasie z informacjami najbardziej znanego producenta modeli w wielkości TT o planach i zamierzeniach na przyszłość, a szczególnie na tegoroczną jesień. Warto więc przyjrzeć się uważnie tym zamierzeniom, zawartym w katalogu nowości na jesień 2015 roku (TT-Herbstneuheiten 2015). Katalog obejmuje zarówno lokomotywy, wagony jak również samochody w wielkości TT. Tym czasem jednak skupimy się na pojazdach trakcyjnych czyli lokomotywach. Wagony opisane zostaną w kolejnym artykule.

Więcej w pełnym tekście artykułu

Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 26 - 30 _PN_OF 70
26 Lipca 2017
roda
Imieniny obchodz:
Anna, Bartolomea,
Grayna, Mirosawa
Do koca roku zostao 159 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUEST_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!