TT Club Polska - Główna
www.mamboteam.com
TT Club Polska Advertisement
Główna
_DATE_FORMAT_LC
 
 
Menu główne
Główna
Testy
Vademecum
Makieta
Producenci TT
Nowości TT
Imprezy modelarskie
Tu kupisz TT
Zabawki w TT
Kolejowa Literatura
Ciekawostki
Rodzina TT Club Polska
Dołącz do nas
Szukaj
ZOBACZ TEŻ
Nasi przyjaciele
Zaloguj się

_LOST_PASSWORD
_NO_ACCOUNT _CREATE_ACCOUNT
Zamów newsletter


Ogłoszenia
Stalowe Szlaki 2/2016
_DATE_FORMAT_LC
Ukazał się właśnie numer 2/2016 Stalowych Szlaków. Najciekawszym artykułem jest historia spalinowego zespołu trakcyjnego Mxx189 „Scania”, który był użytkowany na kolei krotoszyńskiej.
Kolejny interesujący artykuł związany taborem wąskotorowym poświęcony jest wagonom krytym użytkowanym w cukrowni Dobre.
Z najświeższych aktualności warto zwrócić uwagę na artykuł opisujący pożegnanie elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN94 obsługujących od 1972 roku linie WKD z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka. Wycofanie tych zespołów związane jest również z rewolucją jaką dla WKD jest zmiana napięcia z 600V na 3kV.
Poza tym w bieżącym numerze są zamieszczone inne aktualne informacje dotyczące kolei wąskotorowych, normalnotorowych oraz działalności organizacji pozarządowych starających się chronić relikty dawnej kolei.

Szerszy opis najnowszego numeru Stalowych Szlaków.Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Lipcowa giełda w Warszawie
_DATE_FORMAT_LC
Jak co miesiąc 10 lipca w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Giełdy modelarskie w Stacji Muzeum odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca przez cały rok - Stacja Muzeum ulica Towarowa 3.
Równocześnie z giełdą muzeum organizuje również kiermasz książki kolejowej. Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKINGNapisz komentarz (0 Komentarze)
 
Makieta sTTandardowa w Warszawie
_DATE_FORMAT_LC
W Stacji Muzeum (dawnym Muzeum Kolejnictwa) przy ulicy Towarowej 3 planowany jest pokaz makiety kolejowej w wielkości TT.
Będzie w tym samym czasie co Dni Transportu Publicznego w Warszawie czyli w weekend 17/18 września 2016 roku.

W piątek 16 września planowany jest montaż makiety. Udostępniona zwiedzającym będzie w sobotę oraz niedzielę. W niedzielę po południu planowany jest demontaż.
Stacja Muzeum ma sfinansować wyżywienie podczas imprezy oraz noclegi dla osób spoza Warszawy.

W związku z tym prośba o zgłaszanie się chętnych, aby można było określić ile osób jest zainteresowanych udziałem, oraz ile osób będzie przyjezdnych. Jest to niezbędne do określenia budżetu imprezy przez muzeum.

Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

Chętni proszeni są o przesyłanie zgłoszeń na adres: _CLOAKING

Jednocześnie jest prośba o to, by w zgłoszeniu zamieścić informację o tym czy przyjeżdża się z modułami i ich planowaną ilość, czy też tylko z taborem.


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Czerwcowa giełda w Warszawie
_DATE_FORMAT_LC
Po przerwie związanej z przekształceniem Muzeum Kolejnictwa w placówkę kultury, 12 czerwca w godzinach od 10.00 do 14.00 w dawnym Muzeum Kolejnictwa, obecnie funkcjonującym jako placówka kultury pod nazwą Stacja Muzeum, odbędzie się giełda modelarstwa kolejowego.
W tym dniu bilety wstępu do Stacji Muzeum będą w cenie 6 zł. Dzieci do lat 7 mają zapewniony wstęp bezpłatny.
Giełdy modelarskie w Stacji Muzeum będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca przez cały rok w dotychczasowym miejscu. Stacja Muzeum ulica Towarowa 3.
Równocześnie z giełdą muzeum organizuje również kiermasz książki kolejowej. Rezerwacja stolików (dla sprzedających) i szczegółowe informacje - telefon: 22 620 04 80 wew. 112, lub przez e-mail: _CLOAKING


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
Dzień dziecka w wielkości TT
_DATE_FORMAT_LC

Klikaj, by czytać dalejZbliża się 1 czerwca.
Dla modelarzy kilkuletni maluch przy makiecie może oznaczać zdemolowanie dzieła będącego owocem wielu godzin pracy lub zniszczenia cennych modeli lokomotyw czy wagonów. Być może wybawieniem od kłopotów może być oferta firmy SIKU, która zauważyła również wielkość TT w swojej ofercie. Zabawki te mogą zaspokoić zapotrzebowanie bardzo młodego modelarza, a nawet posłużyć potem jako podstawa do wykorzystania ich po pewnej przebudowanie na makiecie wraz z typowymi dla TT modelami. Na stronach TT Clubu opisaliśmy zabawki kolejowe zbliżone do wielkości TT.
Drugą propozycją w TT oferowaną przez SIKU jest model tramwaju (SIKU art. 1615). Jest to ciekawa oferta dla dla kilkuletniego miłośnika pojazdów szynowych, ale również jest to chyba jedyny współczesny, niskopodłogowy tramwaj zbliżony do wielkości TT. Tramwaje również opisaliśmy w artykule prezentując pierwowzór oraz model.


Napisz komentarz (0 Komentarze)
 
<< _PN_START < _PN_PREVIOUS 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 _PN_NEXT > _PN_END >>

_PN_RESULTS 31 - 35 _PN_OF 78
18 Listopada 2017
Sobota
Imieniny obchodz:
Aniela, Cieszymys,
Filipina, Galezy,
Klaudyna, Odo, Otto,
Roman, Tomasz
Do koca roku zostao 44 dni.
Obecnie na stronie
_WE_HAVE_GUEST_COUNT_AND_MEMBERS_COUNT_ONLINE
 
Top! Top!